Podstrona: inż. Katarzyna Kisiel otrzymała Nagrodę Rektora za działalność organizacyjną w roku akademickim 2023/2024 / Prof. Paweł Chmielarz, Eng, PhD, DSc, ProfTit

19-05-2024 r.

Z przyjemnością informujemy, że inż. Katarzyna Kisiel, studentka studiów magisterskich na kierunku Technologia Chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej oraz członkini grupy badawczej Chmielarz Research Group oraz Studenckiego i Doktoranckiego Koła Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej “IPSUM”, znalazła się wśród 4 laureatów, którzy otrzymali w roku akademickim 2023/2024 Nagrodę Rektora za działalność organizacyjną.

Pani inż. Katarzyna Kisiel od momentu powstania Studenckiego i Doktoranckiego Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej "IPSUM" jest jego aktywnym członkiem, uczestnicząc w pracach badawczych prowadzonych w ramach grupy badawczej. Wśród aktywności tej można wyróżnić szereg działań promujących Wydział Chemiczny oraz Politechnikę Rzeszowską wśród dzieci i młodzieży szkolnej min. poprzez koordynację stanowiska KN IPSUM podczas XXX Seminarium „Wybrane problemy chemii” oraz VII Nocnych Spotkaniach z Nauką – NOC ODKRYWCÓW, a także reprezentację KN IPSUM i grupy badawczej na ogólnopolskich (National Scientific Conference „e-Factory of Science”) i międzynarodowych konferencjach naukowych m.in. 12th European Young Engineers Conference oraz International Conference for Young Scientists on Biorefinery Technologies and Products BTechPro2024.

Zaangażowana jest także w projekty realizowane w ramach działalności koła naukowego oraz grupy badawczej tj. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (SKN/SP/569572/2023), SONATA BIS 10 (UMO-2020/38/E/ST4/00046) finansowany przez Narodowe Centrum Nauki (czynny udział od 01.07.2023 – teraz), a także LIDER XIV (0058/L-14/2023) finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Efektem zaangażowania studentki jest także współautorstwo w pracach naukowych, w tym jednej opublikowanej w czasopiśmie o współczynniku Impact Factor 8.7: Izabela Zaborniak, Małgorzata Klamut, Cicely M. Warne, Katarzyna Kisiel, Martyna Niemiec, Paweł Błoniarz, Alessandro Pellis, Krzysztof Matyjaszewski, Paweł Chmielarz: ,,Controlled polymer synthesis toward green chemistry: Deep Insight into ATRP in bio-based substitutes for polar aprotic solvents”, ACS Sustainable Chemistry & Engineering 2024, 12, 4933–4945.

Facebook - https://www.facebook.com/Kolo.Naukowe.IPSUM

Instagram - https://www.instagram.com/crg_ipsum/