Podstrona: Kinga Ślusarczyk otrzymała stypendium MEiN za znaczące osiągnięcia / Prof. Paweł Chmielarz, Eng, PhD, DSc, ProfTit

Kinga Ślusarczyk otrzymała stypendium MEiN za znaczące osiągnięcia

01-04-2022 r.

ly5a8408_18.jpg

Kinga Ślusarczyk, studentka studiów inżynierskich na kierunku Technologia chemiczna na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej została laureatką stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla studentów za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2021/22.

Stypendium to skierowane jest do studentów wykazujących się znacznymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi, związanymi ze studiami lub znaczącymi osiągnięciami sportowymi. 31 marca 2022 r.  spośród 910 wniosków spełniających warunki otrzymania stypendium, Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendium 432 studentom, reprezentującym 46 dziedzin naukowych i artystycznych, i wyłonionych na podstawie konkursu w ramach danej dyscypliny. W tym gronie znalazła się Kinga Ślusarczyk z grupy badawczej prof. dr hab. inż. Pawła Chmielarza.

Kinga Ślusarczyk jest studentką III roku studiów inżynierskich, członkinią grupy badawczej Chmielarz Research Group (https://pchmielarz.v.prz.edu.pl/en/group-members) oraz wicesekretarzem Studenckiego i Doktoranckiego Koła Naukowego Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej "IPSUM" (https://ipsum.prz.edu.pl/). Doświadczenie naukowe zdobywa, realizując prace naukowe pod opieką prof. Pawła Chmielarza, kierownika Katedry Chemii Fizycznej. Główny obszarem jej zainteresowań naukowych stanowi synteza polimerów z wykorzystaniem metod polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP), w tym powierzchniowo inicjowanej ATRP z niskim stężeniem kompleksu katalitycznego w skali mikrolitrowej. Od momentu rozpoczęcia swojej działalności badawczej studentka prezentowała wyniki badań na trzech konferencjach, w tym jednej międzynarodowej. Prowadzi także badania w ramach dwóch edycji projektu ,,Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”, finansowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, czego efektem było opublikowanie artykułu przeglądowego w czasopiśmie Polymer (IF5Y 4.186).

Aktualności Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej