Podstrona: Konkurs na stanowisko student/stypendysta w projekcie SONATA BIS 10 / Prof. Paweł Chmielarz, Eng, PhD, DSc, ProfTit

Konkurs na stanowisko student/stypendysta w projekcie SONATA BIS 10

11-05-2021 r.

Nazwa jednostki: Politechnika Rzeszowska, Wydział Chemiczny

Nazwa stanowiska: student/stypendysta

Liczba stanowisk: 1 (jedno stanowisko)

Wymagania:

1. Status studenta (studia II stopnia) w momencie rozpoczęcia pobierania stypendium.
  2. Ukończenie studiów inżynierskich w zakresie biotechnologii, technologii chemicznej, biotechnologii lub kierunków pokrewnych.
  3. Znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z anglojęzycznej literatury fachowej, pisanie publikacji naukowych i przygotowywanie prezentacji na konferencje naukowe – potierdzina certyfikatem na poziomie B2 (minimum).
  4. Podstawowa znajomość i umiejętność obsługi oprogramowania komputerowego (np. Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerPoint, Origin, Chem Sketch) umożliwiająca opracowywanie danych eksperymentalnych, a także przygotowywanie plików tekstowych i graficznych.
  5. Minimum 2-letnie doświadczenie w syntezie organicznej, oczyszczaniu związków chemicznych, np. dializa, ekstrakcja, krystalizacja, chromatografia kolumnowa, oraz przygotowywaniu związków organicznych do syntez.
  6. Minimum roczne doświadczenie w pracach laboratoryjnych dotyczących syntezy polimerów technikami polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP).
  7. Minimum półroczne doświadczenie w aktywnościach związanych z działalnością grup naukowych (np. kół naukowych).
  8. Teoretyczna i praktyczna znajomość technik pomiarowych takich jak: spektroskopia w podczerwieni FT-IR, spektroskopia NMR, chromatografia żelowa (GPC), metoda dynamicznego rozpraszania światła (DLS).

Ponadto od kandydata oczekuje się motywacji do pracy, umiejętności pracy w zespole, gotowości do ciągłego doskonalenia się i rozwoju naukowego, a także chęci do uczestniczenia w konferencjach krajowych i zagranicznych.

Opis zadań:

Stypendysta będzie wykonywał zadania badawcze przewidziane w ramach projektu  SONATA BIS 10 "Witamina B2 jako skuteczny inicjator, fotoaktywator i zmiatacz tlenu w ekonomicznej i uproszczonej syntezie zaawansowanych materiałów polimerowych technikami ATRP" kierowanego przez dr hab. inż. Pawła Chmielarza, prof. PRz.

Do obowiązków stypendysty należeć będzie:

• uczestniczenie w planowaniu badań i samodzielne prowadzenie badań laboratoryjnych;
  • oczyszczanie produktów syntez, zarówno związków niskocząsteczkowych, jak i wielkocząsteczkowych, poprzez dializę, ekstrakcję, krystalizację, chromatografię kolumnową
  • przygotowywanie próbek do analizy za pomocą technik: spektroskopii w podczerwieni FT-IR, spektroskopii NMR, chromatografii żelowej (GPC), metody dynamicznego rozpraszania światła (DLS).
  • synteza organiczna związków małocząsteczkowy (inicjatory);
  • opracowywanie danych eksperymentalnych i wyników obliczeń;
  • uczestniczenie w analizie i interpretacji wyników;
  • pomoc w przygotowaniu manuskryptów publikacji naukowych oraz wystąpień konferencyjnych.

Typ konkursu NCN: SONATA BIS 10

Termin składania ofert: 19 maja 2021, 23:59

Forma składania ofert: elektroniczna (e-mail: p_chmiel@prz.edu.pl)

Warunki zatrudnienia:

Stypendium w wysokości 1000 PLN miesięcznie wypłacane przez okres 6 miesięcy.

Rozpoczęcie pracy w projekcie: 01.07.2021

Dodatkowe informacje:

Wykaz wymaganych dokumentów (format PDF):

1. CV.
  2. List motywacyjny.
  3. Kopia dyplomu ukończenia studiów inżynierskich.
  4. Wykaz publikacji, prezentacji konferencyjnych, otrzymanych nagród i wyróżnień, przebytych szkoleń i kursów.
  5. Opis dotychczasowych prac badawczych.
  6. Dokumenty potwierdzające uczestnictwo w pracach badawczych ze wskazaniem doświadczenia w latach dla konkretnych aktywności.
  7. Oświadczenie RODO.

Szczegółowe informacje udziela:

Dr hab. inż. Paweł Chmielarz, prof. PRz

e-mail: p_chmiel@prz.edu.pl

Data rozstrzygnięcia konkursu: nie później niż 07.06.2021 na podstawie otrzymanych zgłoszeń Kandydatów.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo do:

- przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami, którzy na podstawie informacji zawartych w złożonych dokumentach, zostali ocenieni najwyżej,

- powiadomienia o podjętej decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata,

- możliwości nie rozstrzygnięcia konkursu.