Podstrona: Młodzi naukowcy Chmielarz Research Group w finale konkursu grantowego Talenty Jutra / Prof. Paweł Chmielarz, Eng, PhD, DSc, ProfTit

07-11-2023 r.

Inż. Kinga Ślusarczyk (I rok studiów II-go stopnia na kierunku Technologia chemiczna), mgr inż. Agata Hochół (I rok Szkoła Doktorska Politechniki Rzeszowskiej) oraz mgr inż. Małgorzata Sroka (II rok Szkoła Doktorska Politechniki Rzeszowskiej) to członkinie grupy badawczej kierowanej przez prof. Chmielarza oraz Koła Naukowego Inżynierii Farmaceutycznej i Chemicznej „IPSUM”, które zakwalifikowały się do finału II edycji programu grantowego „Talenty Jutra” ogłoszonego przez Fundację Empiria i Wiedza.

Gala finałowa konkursu odbędzie się już 28 listopada 2023 r., podczas III Kongresu 3W w Warszawie. Kongres 3W to największe w Polsce spotkanie ekspertów, którzy zajmują się technologiami z obszaru wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Spośród niemal 100 zgłoszeń, do finału zostało zakwalifikowanych 60 projektów w 6 różnych kategoriach. Na głównej scenie kongresu, finalistki będą rywalizować o nagrody pieniężne w wysokości 25 000 PLN na kontynuację oraz rozszerzenie obszaru badań naukowych swoich projektów. Projekty dotyczą innowacyjnego wykorzystania technik polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu.

Tematyka projektów naszych finalistek przedstawia się następująco:

• „Nanokompozyty polimerowe o złożonej strukturze jako rusztowania do wzrostu kości oraz nośniki w miejscowym dostarczaniu leków” – inż. Kinga Ślusarczyk, opiekun naukowy: prof. dr hab. inż. Paweł Chmielarz
  • „Innowacyjne powłoki polimerowe zmniejszające palność tkanin bawełnianych” – mgr inż. Agata Hochół, opiekun naukowy: prof. dr hab. inż. Paweł Chmielarz
  • „Opracowanie koncepcji syntezy termoczułych oraz antyporostowych szczotek polimerowych na powierzchni szkła technikami polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (ATRP)” – mgr inż. Małgorzata Sroka, opiekun naukowy: prof. dr hab. inż. Paweł Chmielarz

Więcej informacji na temat projektów naszych studentek oraz programu Talenty Jutra można znaleźć pod linkiem https://talentyjutra.pl/.

Fundacja Empiria i Wiedza jest zaangażowana w podnoszenie poziomu edukacji, promocję i implementację nowoczesnych technologii oraz edukację młodzieży i studentów w dziedzinie wiedzy ekonomicznej, finansów i bankowości. Jej działania obejmują szeroki zakres inicjatyw m.in. programów grantowych, szkoleń i projektów, mających na celu rozwijanie wiedzy i kompetencji w tych obszarach. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://empiriaiwiedza.pl.

Cieszymy się z ogromnego wyróżnienia jakie spotkało nasze finalistki i serdecznie trzymamy kciuki podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 28 listopada 2023 r.

Aktualności Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej