Podstrona: Projekt MNiE „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” / Prof. Paweł Chmielarz, Eng, PhD, DSc, ProfTit

Projekt MNiE „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

24-05-2021 r.

Numer wniosku: SKN/SP/496557/2021

Projekt realizowany w ramach programu pn. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Edukacji

Tytuł projektu: SI-ATRP w syntezie funkcjonalnych szczotek polimerowych szczepionych z powierzchni płaskich

Opiekun naukowy: Prof. ucz. dr hab. inż. Paweł Chmielarz

Wartość projektu: 67 135,00 PLN

Finansowanie projektu ze środków Ministerstwa Nauki i Edukacji (MNiE)

Cele i planowane efekty projektu:

Głównym celem projektu jest synteza nowych, funkcjonalnych materiałów polimerowych otrzymanych z zastosowaniem metod powierzchniowo inicjowanej polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu (SI – ATRP).

Innowacyjny charakter projektu zakłada syntezę oraz charakterystykę związków wielkocząsteczkowych oraz szczotek polimerowych o rozbudowanej architekturze jak również optymalizację technik ATRP w oparciu o 12 zasad zielonej chemii. Ze względu na szerokie zainteresowania oraz liczność członków Koła Naukowego „IPSUM” projekt został podzielony na 3 części i obejmuje działania skupione na otrzymaniu materiałów hybrydowych o potencjalnym zastosowaniu w mikroelektronice (modyfikacja nanocząstek krzemu) czy implantologii (modyfikacja polieteterketonu) oraz do zastosowań biomedycznych, w tym w roli nośników substancji aktywnych (modyfikacja ligniny).

Szczegóły na stronach:

Ministerstwa Nauki i Edukacji